Hessischer Squash Verband e.V.
Squash-Liga
Hessischer Squash Verband e.V.

1. Darmstaedter Squash Club 1979 3

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

Pos. Player Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
1 Tim Hasse [ 502417 ] GER ü45C - Licence until 31.12.2021------
2 Siegfried Fernitz [ 102529 ] GER ü60C - Licence until 31.12.2023------
3 Natalia Londono [ 3947 ] COL C - Licence until 31.12.2023------
4 Heiko Sequenz [ 29 ] GER ü35Basic course------
5 Robin Riedelsheimer [ 504051 ] GER C - Licence until 31.12.2023------
6 Benjamin Göttlich [ 800451 ] (G) GER C - Licence until 31.07.202011038100%
7 Reza Rezai Hagh [ 503878 ] GER ü40Basic course202-6-200%
8 Daniel Wiechert [ 503379 ] GER ü45Basic course101-3-140%
9 Valentin Ebert [ 4454 ] (G) GER C - Licence until 31.12.2022------
10 Piotr Sojka [ 2435 ] POL ü45C - Licence until 31.12.2019202-3-150%
11 Tobias Thalmann [ 1150 ] GER ü45Basic course------
12 Henning Thiel [ 703624 ] GER ü50C - Licence until 31.07.2022------
13 Andreas Krömer [ 1857 ] (C) GER ü50Basic course2110-250%
14 Andreas Buserell [ 503680 ] GER ü55Basic course------
15 Tobias Hoch [ 3556 ] GER ü35C - Licence until 31.12.2021------
16 Thorsten Herrmann [ 602636 ] GER ü55C - Licence until 31.12.2020------
17 Markus Cetti [ 503743 ] GER ü35Basic course------
18 Florian Mladitsch [ 191 ] GER C - Licence until 31.12.2019------
19 Alexander Balbach [ 502219 ] GER ü45Basic course------
20 Stefan Hofmann [ 1219 ] GER ü50C - Licence until 31.12.2020------
21 Jörg Rikal [ 503618 ] GER ü35Basic course------
22 Rainer Feldmann [ 100558 ] GER ü50Basic course------
23 Katerina Muchova [ 4176 ] CZE Basic course - Sonderlizenz------
24 Torben Schiemann [ 3221 ] GER C - Licence until 31.12.2021------
25 Javed Gulzari [ 3607 ] AFG u23C - Licence until 31.12.2021------
26 Alexander Kern [ 2782 ] GER C - Licence until 31.12.2020------
27 Sarah Sekyra [ 3552 ] GER C - Licence until 31.12.2022------
28 Harry Kränkel [ 503134 ] GER ü55Basic course------
29 Heinz Wilczek [ 500940 ] GER ü70Basic course------
30 Nils Penzel [ 1852 ] GER C - Licence until 31.12.2019------
31 Jan-Peer Hofmann [ 1878 ] GER u15C - Licence until 31.12.2020------
32 Abdel-Rahman Ahmed Mostafa [ 2374 ] EGY u19C - Licence until 31.12.2021------
33 Hannes Beck [ 1504 ] GER ü35Basic course------
34 Stefan Loef [ 396 ] GER ü60Basic course------
35 Dominik Richter [ 3946 ] GER C - Licence until 31.12.2023------
36 Kenneth Robinson [ 1501 ] ENG ü50Basic course------
37 Miroslawa Sojka [ 3547 ] GER ü40C - Licence until 31.12.2021------
38 Florian Ress [ 3672 ] GER ü35C - Licence until 31.12.2021------
39 Michaela Hohl [ 2283 ] GER ü45Basic course------
40 Miguel Georgios Liakidis Alves [ 3483 ] GER u21C - Licence until 31.12.2021------
41 Jolien Neumann [ 2318 ] GER u17C - Licence until 31.12.2022------
42 Calvin Meyer [ 3227 ] GER u15C - Licence until 31.12.2021------
43 Hannes Ohm [ 3229 ] GER u15------

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain




Match schedule: 1. Darmstaedter Squash Club 1979 3

1. Matchday, 30.08.2019 19:30 - Venue: Sports UP DarmstadtPointsMatchGameG-PointsInformation
   1. Darmstaedter Squash Club 1979 3vs.   SG Bohemians Darmstadt 81 11-2 2:27:8133:139Score Sheet
2. Matchday, 13.09.2019 19:30 - Venue: Tennis & Squash Center DreieichPointsMatchGameG-PointsInformation
   SC 77 Dreieich 1vs.   1. Darmstaedter Squash Club 1979 33-0 4:012:4169:132Score Sheet
3. Matchday, 20.09.2019 19:30 - Venue: Sports UP DarmstadtPointsMatchGameG-PointsInformation
   1. Darmstaedter Squash Club 1979 3vs.   Squash-Club Aschaffenburg 1998 1Differing Dates: 20.09.2019 20:00
4. Matchday, 11.10.2019 19:30 - Venue: Mittelpunkt Sportcenter MaintalPointsMatchGameG-PointsInformation
   S.C. Yellow Dot Maintal 2vs.   1. Darmstaedter Squash Club 1979 311.10.2019 19:30
5. Matchday, 01.11.2019 19:30 - Venue: Multisports Rhein-Main-WallauPointsMatchGameG-PointsInformation
   Squash Cats 1986 Wallau 1vs.   1. Darmstaedter Squash Club 1979 301.11.2019 19:30
6. Matchday, 29.11.2019 19:30 - Venue: Squash Insel FrankfurtPointsMatchGameG-PointsInformation
   SC Monopol Frankfurt 3vs.   1. Darmstaedter Squash Club 1979 3Differing Dates: 29.11.2019 20:00
7. Matchday, 13.12.2019 19:30 - Venue: Purefitness Weisskirchen SeligenstadtPointsMatchGameG-PointsInformation
   Court-Hoppers Seligenstadt 1979 1vs.   1. Darmstaedter Squash Club 1979 313.12.2019 19:30
8. Matchday, 17.01.2020 19:30 - Venue: Sports UP DarmstadtPointsMatchGameG-PointsInformation
   SG Bohemians Darmstadt 81 1vs.   1. Darmstaedter Squash Club 1979 3Differing Dates: 17.01.2020 20:15
9. Matchday, 24.01.2020 19:30 - Venue: Sports UP DarmstadtPointsMatchGameG-PointsInformation
   1. Darmstaedter Squash Club 1979 3vs.   SC 77 Dreieich 1Differing Dates: 24.01.2020 20:00
10. Matchday, 31.01.2020 19:30 - Venue: Fair Play Sportcenter Babenhausen PointsMatchGameG-PointsInformation
   Squash-Club Aschaffenburg 1998 1vs.   1. Darmstaedter Squash Club 1979 331.01.2020 19:30
11. Matchday, 21.02.2020 19:30 - Venue: Sports UP DarmstadtPointsMatchGameG-PointsInformation
   1. Darmstaedter Squash Club 1979 3vs.   S.C. Yellow Dot Maintal 2Differing Dates: 21.02.2020 20:00
12. Matchday, 28.02.2020 19:30 - Venue: Sports UP DarmstadtPointsMatchGameG-PointsInformation
   1. Darmstaedter Squash Club 1979 3vs.   Squash Cats 1986 Wallau 1Differing Dates: 28.02.2020 20:00
13. Matchday, 06.03.2020 19:30 - Venue: Sports UP DarmstadtPointsMatchGameG-PointsInformation
   1. Darmstaedter Squash Club 1979 3vs.   SC Monopol Frankfurt 3Differing Dates: 06.03.2020 20:00
14. Matchday, 20.03.2020 19:30 - Venue: Sports UP DarmstadtPointsMatchGameG-PointsInformation
   1. Darmstaedter Squash Club 1979 3vs.   Court-Hoppers Seligenstadt 1979 1Differing Dates: 20.03.2020 20:00

Werbung - Offizielle Pool Partner des deutschen Squashsports