Squash Landesverband Nordrhein-Westfalen
Squash-Liga
Squash Landesverband Nordrhein-Westfalen

SRC Duisburg

Team

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

SRC Duisburg 1 - Damenliga
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
1 Sarah-Jane Perry ENG C - Licence until 30.06.2025------
2 Farida Mohamed EGY u23 C - Licence until 30.06.2026------
3 Tessa ter Sluis NLD C - Licence until 30.06.2025------
4 Fleur Maas NLD u21 C - Licence until 30.06.202621112050%
5 Milja Dorenbos NLD ü35 C - Licence until 30.06.202542211850%
6 Nele Hatschek GER C - Licence until 30.06.2026------
7 Julia Gillich  (G) GER u19 C - Licence until 30.09.202521111650%
8 Lisa Seidensticker  (G) GER ü35 C - Licence until 30.06.2025------
9 Natalia Londono COL C - Licence until 31.12.202321112750%
10 Suzanne Peters NLD C - Licence until 30.06.2025------
11 Kim Rieck GER u23 C - Licence until 30.06.2024------
12 Liane Manderfeld GER u19 C - Licence until 30.06.20262110-150%
13 Miriam Gsell GER ü35 C - Licence until 30.06.2025------
14 Angelina Rodday GER u23 C - Licence until 30.06.2026------
15 Zion Odametey GER u19 C - Licence until 30.06.2026------
16 Inna Bielikov UKR ü40 C - Licence until 30.06.2025------
17 Sabrina Dinn GER u13 C - Licence until 30.06.2026------
18 Kira Bohne GER u15 C - Licence until 30.06.2023------
19 Claudia Hartmann-Becker GER ü40 C - Licence until 30.06.2026------

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

SRC Duisburg 1 - Jugend U13
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
The leagues for the coming season are in preparation and those for the previous season are in the archive.

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

SRC Duisburg 1 - Jugend U19
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
1 Yvo van Ooy GER u19 C - Licence until 30.06.2026------
2 Oleksii Bielikov  (G) UKR GER u13 C - Licence until 30.06.2026------
3 Liane Manderfeld GER u19 C - Licence until 30.06.2026------
4 Kilian Leddin GER u17 C - Licence until 30.06.2026------
5 Julian-Nick Sonntag GER u13 C - Licence until 30.06.2026------
6 Ivan Belous UKR u15 C - Licence until 30.06.2026------
7 Zion Odametey GER u19 C - Licence until 30.06.2026------
8 Linus Manderfeld GER u15 C - Licence until 30.06.2026------
9 Sabrina Dinn GER u13 C - Licence until 30.06.2026------
10 Kira Bohne GER u15 C - Licence until 30.06.2023------
11 Crystal-Trinita George GER u15 ------
12 Layla Salkanovic GER u15 ------
13 Emilia Hartmann GER u11 ------
14 Lea Sophie Gsell GER u11 ------
15 Jona Feldmann GER u13 ------
16 Hannah Jansen GER u15 ------
17 Laurenz Rastfeld GER u19 Basic course - not expire------
18 Sinan Adem Sonuc GER u17 C - Licence until 30.06.2023------
19 Anouk Bohne u13 ------
20 Zeynep Esila Durak GER u13 ------
21 Ben Lior Schneidmann GER u11 ------
22 Zerrin Eslem Durak GER u11 ------
23 Mathilda Helmich GER u11 ------
24 Aurelia Brisciana GER u11 ------
25 Luis Leonard Gsell GER u9 ------
26 Alessia Brisciana GER u9 ------
27 Jasmin Hartmann GER u9 ------

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

SRC Duisburg 1 - Regionalliga
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
1 Marc ter Sluis NLD C - Licence until 30.06.2025651114983%
2 Frank Goossens NLD C - Licence until 30.06.2026220649100%
3 Yukhym Bielikov UKR GER u23 C - Licence until 30.06.202666017115100%
4 Jamal Al-Barwani WAL ü40 C - Licence until 30.06.202465184383%
5 Nico Wilhelms GER C - Licence until 30.06.2025330970100%
6 Christoph Bluhm GER C - Licence until 30.06.202554174380%
7 Dirk Siewert GER ü55 C - Licence until 30.06.2025------
8 Yvo van Ooy GER u19 C - Licence until 30.06.202643173175%
9 Patrick Kauven GER ü35 C - Licence until 30.06.2025------
10 Hassan Aly EGY ü55 C - Licence until 30.06.2026------
11 Frank Thiede GER ü60 C - Licence until 30.06.2026------
12 Ludger Schledorn GER ü55 Basic course - not expire------
13 Gennadii Bielikov UKR ü40 C - Licence until 30.06.2025------
14 Oleksii Bielikov  (G) UKR GER u13 C - Licence until 30.06.2026------
15 Marcus Nölke GER ü50 Basic course - not expire------
16 Jörg Poetschki GER ü55 C - Licence until 30.06.2025------
17 Martin Schönwälder GER ü40 Basic course - not expire------
18 Liane Manderfeld GER u19 C - Licence until 30.06.2026------
19 Miriam Gsell GER ü35 C - Licence until 30.06.2025------
20 Maximilian Jarofka GER C - Licence until 30.06.2026------
21 Kilian Leddin GER u17 C - Licence until 30.06.2026------
22 Julian-Nick Sonntag GER u13 C - Licence until 30.06.2026------
23 Ivan Belous UKR u15 C - Licence until 30.06.2026------
24 Angelina Rodday GER u23 C - Licence until 30.06.2026------
25 Zion Odametey GER u19 C - Licence until 30.06.2026------
26 Linus Manderfeld GER u15 C - Licence until 30.06.2026------
27 Wolfgang Täuber GER ü65 C - Licence until 30.06.2025------
28 Inna Bielikov UKR ü40 C - Licence until 30.06.2025------
29 Claudia Hartmann-Becker GER ü40 C - Licence until 30.06.2026------

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

SRC Duisburg 2 - Damenliga
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
1 Milja Dorenbos NLD ü35 C - Licence until 30.06.2025------
2 Nele Hatschek GER C - Licence until 30.06.2026------
3 Julia Gillich  (G) GER u19 C - Licence until 30.09.2025------
4 Lisa Seidensticker  (G) GER ü35 C - Licence until 30.06.2025------
5 Natalia Londono COL C - Licence until 31.12.2023------
6 Suzanne Peters NLD C - Licence until 30.06.2025------
7 Kim Rieck GER u23 C - Licence until 30.06.2024202-6-300%
8 Liane Manderfeld GER u19 C - Licence until 30.06.2026------
9 Miriam Gsell GER ü35 C - Licence until 30.06.2025------
10 Angelina Rodday GER u23 C - Licence until 30.06.2026404-12-850%
11 Zion Odametey GER u19 C - Licence until 30.06.2026------
12 Inna Bielikov UKR ü40 C - Licence until 30.06.2025------
13 Sabrina Dinn GER u13 C - Licence until 30.06.2026202-6-360%
14 Kira Bohne GER u15 C - Licence until 30.06.2023202-6-450%
15 Claudia Hartmann-Becker GER ü40 C - Licence until 30.06.2026------

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

SRC Duisburg 2 - Jugend U13
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
The leagues for the coming season are in preparation and those for the previous season are in the archive.

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

SRC Duisburg 2 - Jugend U19
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
1 Julian-Nick Sonntag GER u13 C - Licence until 30.06.2026------
2 Ivan Belous UKR u15 C - Licence until 30.06.2026------
3 Zion Odametey GER u19 C - Licence until 30.06.2026------
4 Linus Manderfeld GER u15 C - Licence until 30.06.2026------
5 Sabrina Dinn GER u13 C - Licence until 30.06.2026------
6 Kira Bohne GER u15 C - Licence until 30.06.2023------
7 Crystal-Trinita George GER u15 ------
8 Layla Salkanovic GER u15 ------
9 Emilia Hartmann GER u11 ------
10 Lea Sophie Gsell GER u11 ------
11 Jona Feldmann GER u13 ------
12 Hannah Jansen GER u15 ------
13 Laurenz Rastfeld GER u19 Basic course - not expire------
14 Sinan Adem Sonuc GER u17 C - Licence until 30.06.2023------
15 Anouk Bohne u13 ------
16 Zeynep Esila Durak GER u13 ------
17 Ben Lior Schneidmann GER u11 ------
18 Zerrin Eslem Durak GER u11 ------
19 Mathilda Helmich GER u11 ------
20 Aurelia Brisciana GER u11 ------
21 Luis Leonard Gsell GER u9 ------
22 Alessia Brisciana GER u9 ------
23 Jasmin Hartmann GER u9 ------

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

SRC Duisburg 2 - Verbandsliga Niederrhein
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
1 Nico Wilhelms GER C - Licence until 30.06.2025------
2 Christoph Bluhm GER C - Licence until 30.06.2025------
3 Dirk Siewert GER ü55 C - Licence until 30.06.2025------
4 Yvo van Ooy GER u19 C - Licence until 30.06.20262110250%
5 Patrick Kauven GER ü35 C - Licence until 30.06.2025312-1233%
6 Hassan Aly EGY ü55 C - Licence until 30.06.2026202-6-330%
7 Frank Thiede GER ü60 C - Licence until 30.06.2026523-4-2240%
8 Ludger Schledorn GER ü55 Basic course - not expire------
9 Gennadii Bielikov UKR ü40 C - Licence until 30.06.2025202-4-220%
10 Oleksii Bielikov  (G) UKR GER u13 C - Licence until 30.06.2026220624100%
11 Marcus Nölke GER ü50 Basic course - not expire------
12 Jörg Poetschki GER ü55 C - Licence until 30.06.2025220645100%
13 Martin Schönwälder GER ü40 Basic course - not expire------
14 Liane Manderfeld GER u19 C - Licence until 30.06.2026------
15 Miriam Gsell GER ü35 C - Licence until 30.06.2025202-4-90%
16 Maximilian Jarofka GER C - Licence until 30.06.2026202-5-180%
17 Kilian Leddin GER u17 C - Licence until 30.06.2026220511100%
18 Julian-Nick Sonntag GER u13 C - Licence until 30.06.2026------
19 Ivan Belous UKR u15 C - Licence until 30.06.2026------
20 Angelina Rodday GER u23 C - Licence until 30.06.2026------
21 Zion Odametey GER u19 C - Licence until 30.06.2026------
22 Linus Manderfeld GER u15 C - Licence until 30.06.2026------
23 Wolfgang Täuber GER ü65 C - Licence until 30.06.2025------
24 Inna Bielikov UKR ü40 C - Licence until 30.06.2025------
25 Claudia Hartmann-Becker GER ü40 C - Licence until 30.06.2026------

Werbung - Offizielle Pool Partner des deutschen Squashsports