Squashverband Niedersachsen
Squash-Liga
Squashverband Niedersachsen

Team - Landesliga 3er 2022/2023

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

1. SC Diepholz 3
Pos. Name Nat. Referee-Licence Win Losses Quota
1 Julian Söhnchen GER C - Licence until 30.06.2024---
2 Dirk Heemann GER C - Licence until 30.06.2023---
3 Bernd Heemann GER C - Licence until 30.06.2025---
4 Carsten Kühling GER C - Licence until 30.06.2023---
5 Andreas Menck GER C - Licence until 30.06.2026---
6 Timo Middendorf GER C - Licence until 30.06.202620100%
7 Lorenz Menck GER C - Licence until 30.06.2026---
8 Christian Olthuis GER C - Licence until 30.06.2024---
9 Andreas Härtel GER C - Licence until 30.06.2023---
10 Bianka Heemann  (C) GER C - Licence until 30.06.20261150%
11 Christian Mallwitz GER C - Licence until 30.06.2026---
12 Pierre Bloecks GER 40100%
13 Sebastian Techel GER Basic course---
14 Frank Gilgenbach GER C - Licence until 30.06.202620100%
15 Kathrin Jensen GER C - Licence until 30.06.2026---
16 Tim Lamping GER Basic course---
17 Rene Fessmeier GER ---
18 Silke Lienert GER ---
19 Jan Nieberding GER ---
20 Detlev Techel GER 1150%
21 Mareike Buddemeyer GER ---

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

Bassumer SC Shooting Birds 1
Pos. Name Nat. Referee-Licence Win Losses Quota
1 Kevin Krämer GER Basic course40100%
2 Tobias Alhelm GER 2250%
3 Michael van Avesaath GER ---
4 Dirk Langmesser GER ---
5 Rene Roitsch GER 1150%
6 Enrico Heuer GER 1150%
7 Karl- Heinz Haller GER ---
8 Paul Turken NLD C - Licence until 30.06.2023---
9 Volker Refke  (C) GER C - Licence until 30.06.2026---
10 Cord Weidenhöfer GER ---

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

Bassumer SC Shooting Birds 2
Pos. Name Nat. Referee-Licence Win Losses Quota
1 Olaf Brandt GER C - Licence until 30.06.20231150%
2 Dirk Langmesser GER 040%
3 Rene Roitsch GER ---
4 Enrico Heuer GER ---
5 Karl- Heinz Haller GER ---
6 Paul Turken NLD C - Licence until 30.06.2023---
7 Volker Refke  (C) GER C - Licence until 30.06.20261325%
8 Cord Weidenhöfer GER 020%

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

Boast Busters Jeverland 3
Pos. Name Nat. Referee-Licence Win Losses Quota
1 Nicolaas Gerritsen  (G) NLD B - Licence until 30.12.2024---
2 Tom Matzeschke GER C - Licence until 30.06.2023---
3 Marvin Stöhr GER C - Licence until 30.06.2024---
4 Andreas Thomas GER C - Licence until 30.06.2025---
5 Michael Ulrich GER C - Licence until 30.06.2025---
6 Mark Schleheck GER C - Licence until 30.06.20261325%
7 Marieke Akkerman NLD C - Licence until 30.06.2024---
8 Kai Fischer GER Basic course---
9 Marko Badberg GER C - Licence until 30.06.2024---
10 Jan Focken GER C - Licence until 30.06.202440100%
11 Stefan Spieß GER C - Sonderlizenz---
12 Tjark Toben GER 20100%
13 Frank Zeh GER Basic course---
14 Michael Hille GER Basic course---
15 Annette Röben GER C - Licence until 30.06.2023---
16 Nico Lassowski GER C - Licence am 31.12.2021 abgelaufen---
17 Dennis Nommensen GER C - Licence until 30.06.2024---
18 Dominik Lorenz GER C - Licence until 30.06.2024---
19 Turgay Kececi GER Basic course---
20 Mathias Urban  (C) GER C - Licence until 30.06.202520100%
21 Thorsten Hooke GER ---
22 Roman Kuzki GER ---

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

Eintracht Munster 1
Pos. Name Nat. Referee-Licence Win Losses Quota
1 Jörg Westphal GER Basic course20100%
2 Givian Müller GER C - Licence until 30.06.2023020%
3 Maximillian Fetsch  (C) GER Basic course---
4 Max Mülot GER 2167%
5 Eric van der Felden GER 10100%
6 Stephan Brandl GER ---
7 Michael Kolell GER 020%
8 Marco Haupt GER 020%

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

L.A. Squasher Harsefeld-Stade 1
Pos. Name Nat. Referee-Licence Win Losses Quota
1 Axel Wingelsdorf GER C - Licence until 30.06.2024---
2 Jürgen Kumlehn GER Basic course---
3 Sascha Plett GER C - Licence until 30.06.2024---
4 Thomas Wriede GER ---
5 Ben Hampe GER Basic course1150%
6 Karsten-Helge Diercks GER Basic course---
7 Till Bierschwall GER C - Licence until 31.12.202220100%
8 Sascha Halldin  (C) GER Basic course---
9 Christopher Grundmann GER Basic course1150%
10 André Lischeck GER 20100%
11 David Frischkorn GER Basic course---
12 Andree Frischkorn GER Basic course---
13 Linus Kahlbrock GER ---
14 Jon Eckhoff GER ---
15 Nils Eckenbrecht GER 020%
16 Johannes Heins GER ---
17 Louis Haustein ---
18 Finja Plett GER Basic course---
19 Jörg Wolf GER ---

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

SC Achim-Baden 3
Pos. Name Nat. Referee-Licence Win Losses Quota
1 Roman Gaidies GER Basic course20100%
2 Stefan Rohlfs GER ---
3 Hartmut Glüge  (C) GER Basic course010%
4 Anja Weidemann GER Basic course---
5 Julian Paul GER Basic course020%
6 Christian Gerke GER 1150%
7 Vanessa Von Salzen GER C - Licence until 30.06.20262167%
8 Ann-Cahtrin Halm  (G) GER ---
9 Philine Paula Rupp GER C - Licence until 30.05.202620100%
10 Seraphina Roos GER C - Licence am 30.09.2013 abgelaufen---
11 Uwe Lübkemann GER ---
12 Nils Karsten GER ---
13 Sascha Jakob GER ---
14 Niklas Bredehöft GER ---
15 Christoph Lührs GER ---
16 Erik Heim GER Basic course---
17 Max Busch GER ---

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

Squash Hôncas Neustadt 2
Pos. Name Nat. Referee-Licence Win Losses Quota
1 Paul Ludewig GER C - Sonderlizenz---
2 Johannes Heise GER C - Sonderlizenz---
3 Frank Steen GER C - Sonderlizenz---
4 Andreas Föltz GER C - Sonderlizenz---
5 Alexander Struck GER ---
6 Michael Kirschner GER Basic course020%
7 Arved Ziebert GER 020%
8 Patrick Beck GER 040%
9 Matthias Prinzhorn GER Basic course---
10 Detlef Seedorf GER 1150%
11 Mats Wiborg 020%

Werbung - Offizielle Pool Partner des deutschen Squashsports