Squashverband Niedersachsen
Squash-Liga
Squashverband Niedersachsen

1. SC Diepholz

Team

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

1. SC Diepholz 1 - Bundesliga Herren Nord
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
1 Mazen Hesham EGY C - Licence until 30.06.2023------
2 Declan James ENG C - Licence until 30.06.2026------
3 Mahesh Mangaonkar IND C - Licence until 30.06.2026------
4 Rory Stewart SCO C - Licence until 30.09.2026------
5 Edmon Lopez-Möller ESP C - Licence until 30.06.2026------
6 Martin Svec CZE C - Licence until 30.06.2023------
7 Richie Fallows ENG C - Licence until 30.06.2025------
8 Omar Abdel Meguid EGY C - Sonderlizenz------
9 Dylan Bennett NLD ü35 C - Licence until 30.06.2026------
10 Renè Mijs NLD ü40 C - Licence until 30.06.2024------
11 Tjeu Dubbeldam NLD u21 C - Sonderlizenz------
12 Felix Auer GER C - Licence until 30.06.2026------
13 Julian Kischel GER C - Licence until 30.06.2024------
14 Willi Wingelsdorf GER C - Licence until 30.06.2024------
15 Dennis Jensen  (C) GER ü45 C - Licence until 30.06.2023------
16 Dustin Eickhoff GER C - Licence until 30.06.2026------
17 Torsten Wagner GER ü40 C - Licence until 30.06.2026------
18 Julian Söhnchen GER ü40 C - Licence until 30.06.2024------
19 Dirk Heemann GER ü55 C - Licence until 30.06.2023------
20 Bernd Heemann GER ü50 C - Licence until 30.06.2025------
21 Carsten Kühling GER ü50 C - Licence until 30.06.2023------
22 Andreas Menck GER ü55 Basic course------
23 Timo Middendorf GER Basic course------
24 Lorenz Menck GER Basic course------
25 Christian Olthuis GER ü45 C - Licence until 30.06.2024------
26 Andreas Härtel GER ü55 C - Licence until 30.06.2023------

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

1. SC Diepholz 1 - Bundesliga-Endrunde
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
The leagues for the coming season are in preparation and those for the previous season are in the archive.

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

1. SC Diepholz 1 - Regionalliga Nord Damen
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
The leagues for the coming season are in preparation and those for the previous season are in the archive.

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

1. SC Diepholz 2 - Oberliga
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
1 Mahesh Mangaonkar IND C - Licence until 30.06.2026------
2 Rory Stewart SCO C - Licence until 30.09.2026------
3 Edmon Lopez-Möller ESP C - Licence until 30.06.2026------
4 Martin Svec CZE C - Licence until 30.06.2023------
5 Richie Fallows ENG C - Licence until 30.06.2025------
6 Omar Abdel Meguid EGY C - Sonderlizenz------
7 Dylan Bennett NLD ü35 C - Licence until 30.06.2026------
8 Renè Mijs NLD ü40 C - Licence until 30.06.2024------
9 Tjeu Dubbeldam NLD u21 C - Sonderlizenz------
10 Willi Wingelsdorf GER C - Licence until 30.06.2024------
11 Dennis Jensen GER ü45 C - Licence until 30.06.2023------
12 Dustin Eickhoff GER C - Licence until 30.06.2026------
13 Torsten Wagner GER ü40 C - Licence until 30.06.2026------
14 Julian Söhnchen GER ü40 C - Licence until 30.06.2024------
15 Dirk Heemann GER ü55 C - Licence until 30.06.2023------
16 Bernd Heemann GER ü50 C - Licence until 30.06.2025------
17 Carsten Kühling GER ü50 C - Licence until 30.06.2023------
18 Andreas Menck GER ü55 Basic course------
19 Timo Middendorf GER Basic course------
20 Lorenz Menck GER Basic course------
21 Christian Olthuis GER ü45 C - Licence until 30.06.2024------
22 Andreas Härtel GER ü55 C - Licence until 30.06.2023------
23 Bianka Heemann GER ü50 Basic course------
24 Christian Mallwitz GER ü40 Basic course------
25 Pierre Bloecks GER ------
26 Sebastian Techel GER ü35 Basic course------
27 Frank Gilgenbach GER ü50 Basic course------
28 Kathrin Jensen GER ü45 Basic course------
29 Tim Lamping GER ü35 Basic course------
30 Rene Fessmeier GER ü40 ------
31 Silke Lienert GER ü50 ------
32 Jan Nieberding GER ------
33 Detlev Techel GER ü70 ------
34 Mareike Buddemeyer GER ------

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

1. SC Diepholz 3 - Landesliga 3er
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
1 Julian Söhnchen GER ü40 C - Licence until 30.06.2024------
2 Dirk Heemann GER ü55 C - Licence until 30.06.2023------
3 Bernd Heemann GER ü50 C - Licence until 30.06.2025------
4 Carsten Kühling GER ü50 C - Licence until 30.06.2023------
5 Andreas Menck GER ü55 Basic course------
6 Timo Middendorf GER Basic course------
7 Lorenz Menck GER Basic course------
8 Christian Olthuis GER ü45 C - Licence until 30.06.2024------
9 Andreas Härtel GER ü55 C - Licence until 30.06.2023------
10 Bianka Heemann  (C) GER ü50 Basic course------
11 Christian Mallwitz GER ü40 Basic course------
12 Pierre Bloecks GER ------
13 Sebastian Techel GER ü35 Basic course------
14 Frank Gilgenbach GER ü50 Basic course------
15 Kathrin Jensen GER ü45 Basic course------
16 Tim Lamping GER ü35 Basic course------
17 Rene Fessmeier GER ü40 ------
18 Silke Lienert GER ü50 ------
19 Jan Nieberding GER ------
20 Detlev Techel GER ü70 ------
21 Mareike Buddemeyer GER ------

Werbung - Offizielle Pool Partner des deutschen Squashsports