Squashverband Niedersachsen
Squash-Liga
Squashverband Niedersachsen

L.A. Squasher Harsefeld-Stade

Team

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

L.A. Squasher Harsefeld-Stade 1 - Bundesliga Herren Nord
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
1 Kristian Frost Olesen DNK C - Licence until 30.06.2024------
2 Adam Murrills ENG C - Licence am 30.06.2020 abgelaufen------
3 Ondres Uherka CZE C - Sonderlizenz------
4 Sean Conroy IRL C - Sonderlizenz------
5 Roee Avraham ISR C - Sonderlizenz------
6 Rasmus Moeller-Nielsen DNK ü35 C - Licence until 30.06.2023------
7 James Peach ENG C - Licence until 30.06.2021------
8 Marc ter Sluis NLD C - Licence until 30.06.2024------
9 Erik Jakobsson SWE u23 C - Licence until 30.06.2022------
10 Willi Wingelsdorf  (C) GER C - Licence until 30.06.2024------
11 Adam Pelczynski POL C - Sonderlizenz------
12 Paul Wingelsdorf GER u23 C - Licence until 30.06.2024------
13 Piotr Hemmerling POL u23 C - Sonderlizenz------
14 Thorge Bierschwall GER C - Licence until 30.06.2024------
15 Markus Engelmann GER ü50 C - Licence until 30.06.2021------
16 Jan-Hendrik Benninghaus GER ü40 C - Licence until 30.06.2021------
17 Anders Höjer SWE ü60 Basic course------
18 Axel Wingelsdorf GER ü60 C - Licence until 30.06.2024------

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

L.A. Squasher Harsefeld-Stade 2 - Oberliga
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
The league is currently being prepared.

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

L.A. Squasher Harsefeld-Stade 3 - Landesliga
Pos. Name Nat. AG Referee-Licence Match Win Losses Game G-Points Quota
1 Max Wohlleben  (G) GER u23 C - Licence until 30.09.2023------
2 Markus Engelmann GER ü50 C - Licence until 30.06.2021------
3 Jan-Hendrik Benninghaus GER ü40 C - Licence until 30.06.2021------
4 Anders Höjer SWE ü60 Basic course------
5 Frank Stechmann  (G) GER ü50 C - Licence until 30.06.2021------
6 Mark Bleschke  (G) GER ü50 C - Licence am 30.06.2020 abgelaufen------
7 Christian Schmidt  (G) GER ü50 C - Licence until 30.06.2023------
8 Axel Wingelsdorf GER ü60 C - Licence until 30.06.2024------
9 Thomas Wriede GER ü40 ------
10 Sascha Plett GER ü45 C - Licence until 30.06.2024------
11 Sascha Halldin GER ü35 Basic course------
12 Jürgen Kumlehn GER ü65 Basic course------
13 Karsten-Helge Diercks GER ü60 Basic course------
14 Christopher Grundmann GER ü50 C - Licence until 30.06.2021------
15 Jörg Wolf GER ü55 ------
16 Till Bierschwall GER u19 C - Licence until 31.12.2022------
17 Frank Bünte GER ü55 ------
18 Stefan Buschmann GER ------
19 David Frischkorn GER u15 Basic course------
20 Ben Hampe GER u15 Basic course------
21 Aimee Kahlbrock GER u19 ------
22 Charleen Kahlbrock GER u19 ------

Werbung - Offizielle Pool Partner des deutschen Squashsports