SRLV Baden-Württemberg e.V.
Squash-Liga
SRLV Baden-Württemberg e.V.

Sport Insel Stuttgart 3

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain

Pos. Player Nat. Referee-Licence Win Losses Quota
1 Nils Herzberg GER C - Licence until 31.12.2023---
2 Daniel Uhlke GER C - Licence until 31.12.2026---
3 Selatin Kara GER C - Licence until 31.12.2025---
4 Carlos Robledo COL C - Licence until 31.12.2026---
5 Gilberto De Oliveira GER C - Licence until 30.09.2024---
6 Juri Gerken GER C - Licence until 30.06.2023---
7 Oscar Hecker GER ---
8 Timo Nolte GER C - Licence until 31.12.2025---
9 Tim Gräßer GER C - Licence until 31.12.2026---
10 Jose Romero PAN C - Licence until 31.12.2026---
11 Oliver Gapp GER C - Licence until 31.12.2023---
12 Pascal Martin GER C - Licence until 31.12.2022---
13 Nadia Pfister  (G) SUI C - Sonderlizenz---
14 Felix Fischer GER C - Licence until 31.12.2025---
15 Marco Lubanski GER Basic course---
16 Oliver Viergutz GER C - Licence until 31.12.2024---
17 Aylin Günsav GER C - Licence until 31.12.2022---
18 Alina Pössl SUI C - Licence until 31.12.2023---
19 Christoph Koelle GER C - Licence until 31.12.2025---
20 Markus Höferlin GER C - Licence until 31.12.2025---
21 Martin Augst GER C - Licence until 31.12.2023---
22 Oliver Züfle GER C - Licence until 31.12.2024---
23 Dominique Hattler GER C - Licence until 31.12.2022---
24 Liene Lelde Rieba LVA Basic course---
25 Katja Leuschner GER Basic course---
26 Jürgen Mayer GER C - Licence until 31.12.2026---
27 Rohit Thawani IND Basic course---
28 Peter Perivoitos GER C - Licence until 31.12.2026---
29 Norbert Hofmann GER Basic course---
30 Markus Klement GER Basic course---
31 Tino Bieber GER Basic course---
32 Markus Kunzi GER Basic course---
33 Farah Abdelmonam EGY Basic course---
34 Gil Shomron ISR Basic course---
35 Gregor Matenaer GER Basic course---
36 Jens Herzberg GER Basic course---
37 Gustav Schauwecker GER Basic course---
38 Stefan Raab AUT Basic course---
39 Michal Straka CZE Basic course---
40 Oliver Dochtermann GER Basic course---
41 Sylvain Daffy FRA Basic course---
42 Daniel Salinas COL Basic course---
43 Robert Scharnagl GER Basic course---
44 Bela Molnar GER Basic course---
45 Joachim Zimmermann GER Basic course---
46 Claudia Kull GER C - Licence until 31.12.2024---
47 Saskia Knobling GER C - Licence until 31.12.2024---
48 Bernd Riehle GER Basic course---
49 Peter Rodrigues-Caceiro ESP Basic course---
50 Sebastian Finkenbeiner GER Basic course---
51 Rene Völk GER Basic course---
52 Alexander Lurk GER Basic course---
53 Ulrich Rinck GER Basic course---
54 Davyd Zaichenko UKR ---
55 Mika Leuschner-Schalude GER Basic course---
56 Owen Hecker GER ---
57 Leo Schlecht GER Basic course---
58 Savannah Reif-Romero GER Basic course---
59 Valentin Bouillon GER Basic course---
60 Simon Hacker GER Basic course---
61 Khaled Selim EGY ---
62 Jürgen Pösinger GER Basic course---
63 Lena Schobel GER Basic course---
64 Lea Braun GER Basic course---
65 Stefan Haffner GER Basic course---
66 Nadine Buck GER Basic course---
67 Sandra Göck GER Basic course---
68 Yvonne Bolay GER Basic course---
69 Karen Schneider GER Basic course---
70 Anja Baumann GER ---
71 Elena Perivoitos GER ---

AG = Age group, G = Guest Player, C = Captain




Match schedule: Sport Insel Stuttgart 3

1. Matchday, 10.09.2022 15:00
Points
Match
Game
G-Points
Information
Free from play
2. Matchday, 08.10.2022 15:00
Points
Match
Game
G-Points
Information
3. Matchday, 19.11.2022 15:00
Points
Match
Game
G-Points
Information
4. Matchday, 10.12.2022 15:00
Points
Match
Game
G-Points
Information
5. Matchday, 28.01.2023 15:00
Points
Match
Game
G-Points
Information
6. Matchday, 18.02.2023 15:00
Points
Match
Game
G-Points
Information
7. Matchday, 18.03.2023 15:00
Points
Match
Game
G-Points
Information
8. Matchday, 15.04.2023 15:00
Points
Match
Game
G-Points
Information
9. Matchday, 06.05.2023 15:00
Points
Match
Game
G-Points
Information
10. Matchday, 20.05.2023 00:00
Points
Match
Game
G-Points
Information
Free from play

Werbung - Offizielle Pool Partner des deutschen Squashsports